Rychlý a bezpečný web

O službě

Aby byly Vaše webové stránky rychlé a bezpečné, využíváme k tomu spousty moderních technologií a služeb jako například striktní vyžadování komunikace přes protokol HTTPS, využívání CDN (Content Delivery Network), ukládání dat do mezipaměti serveru i prohlížeče uživatele, předběžné načítání webu, optimalizace obrázků, minifikace kódu, LazyLoad, ochrana proti Brute Force útokům či pravidelné prověřování malwaru.

Protokol HTTPS

Vždy používáme SSL certifikát a nastavujeme automatické přesměrování všech realací z HTTP na HTTPS spolu s automatickými opravami smíšeného obsahu změnou HTTP na HTTPS pro všechny zdroje nebo odkazy na webu. Pro urychlení Vašich webových stránek také využíváme protokolu HTTP/2.

Content delivery network

Mezipaměť obsahu webových stránek uložíme do rozsáhlé globální sítě datových center společnosti Cloudflare po celém světě. Tím docílíme rychlého načítání webu návštěvníkům prostřednictvím nejrychlejších a nejspolehlivějších soukromých páteřních odkazů bez ohledu na jeijich vzdálenost od serveru s uloženými daty.

Kešování dat

Data ukládáme do mezipaměti serveru, datacenter i do internetového prohlížeče návštěvníka webových stránek, díky čemuž se urychlí jejich načítání. Využíváme oddělení souborů mezipaměti pro desktopy a mobilní telefony.

Přednačítání webu

Jakmile uživatel navštíví Váš web, začneme ukládat data z dalších postránek internetové prezentace do mezipaměti jeho internetového prohlížeče. Další procházení stránek je pak bleskurychlé.

Minifikace kódu

V rámci HTML, CSS a JavaScriptu provedeme minifikaci kódu, tzn. že z kódu odstraníme přebytečné mezery a komentáře. Díky tomu bude kód menší. JavaScript také budeme načítat se zpožděním, což může prospět rychlosti webu.

Čištění databáze

V pravidelných intervalech čistíme a promazáváme databázi. Odstraňujeme starší verze stránek, automaticky vytvořené koncepty, stránky a komentáře přesunuté do koše, komentářový spam i dočasná data.

Optimalizace obrázků

Každý obrázek nahraný do administrace optimalizujeme. Provedeme automatické zmešení, datovou kompresi i odstranění metadat. Obrázky ve formátu PNG automaticky zkonvertujeme do méně náročného formátu JPG.

Lazy Load

Veškeré obrázky, videa a iframy nenačítáme zbytečně, ale až v okamžiku, kdy se mají zobrazit. Nezpomalujeme tak zbytečně internetový prohlížeč a šetříme data, která přenášíme do počítače nebo mobilního telefonu návštěvníka.

Zabezpečení webu

Velký důraz klademe také na zabezpečení Vašich webových stránek. Prezentace je chráněna před útoky na server a současně také před náhodnými útočníky, kteří se snaží uhodnout přístupy do administračního rozhraní.

Prověřování malwaru

Vaše stránky ochráníme pravidelným skenováním malwaru. Každý den proběhne automatické prověření, zda-li web nebyl infikován. O případném riziku Vás budeme informovat a nabídneme Vám řešení.

Magické odkazy

Zapomenete-li heslo do administrace Vašich webových stránek, nic se neděje. Stačí, když napíšete své úživatelské jméno a obratem Vám na Váš e-mail pošleme unikátní odkaz, pomocí kterého se budete moci přihlásit.

Dvoufaktorové přihlášení

Do administrace Vaší internetové prezentace se jen tak někdo nepřihlásí. Při každém přihlášení pomocí uživatelského jména a hesla bude na Váš e-mail zaslán speciální kód, kterým potvrdíte přihlášení.